»Tukaj so še določene tehnične težave. Teh pacientov je, po številkah, 200–300 na območju Bleda, 400 v Radovljici, malo več kot 1000 na Jesenicah.«
»Ambulanta je namenjena pacientom, ki nimajo izbranega osebnega zdravnika, potrebujejo pa zdravstveno oskrbo, ki ne sodi v nujno obravnavo.«
»Sestre so večinoma stalne, tako da neka kontinuiteta stalnega osebja je zagotovljena. Tiste sestre paciente poznajo, tako kot v klasičnih ambulantah.«
»Stiska je velika. Ta sistemska težava je prisotna že dolga leta, mi imamo zadnjih sedem let 120 tisoč neopredeljenih pacientov.«
»Nedopustno je, da bi pacienta pustili pred vrati.«
»Vsak pacient, ki pride v ambulanto mora dobiti popolnoma enako storitev, kot če bi prišel k svojemu osebnemu izbranemu zdravniku, specialistu družinske medicine. Pod ta standard ne bomo šli.«
»Na ta način bi lahko v okviru ZD-ja Ljubljana odprli še več ambulant in tako zagotovili opredelitev več pacientom, ki so trenutno brez osebnega zdravnika.«
»Ljudje prihajajo s konkretnimi težavami, velikokrat pa žal vidimo paciente z iztirjenimi kroničnimi boleznimi, kar je skrb vzbujajoče. Lahko rečemo, da se že pozna, da kakšno leto niso imeli izbranega osebnega zdravnika.«
»To pomeni, da lahko v ZD-ju Kranj zagotavljamo pol programa, ker so zdravniki preobremenjeni. Toliko bi pa najbrž šlo za obdobje nekaj mesecev, mogoče celega leta. V maju pa načrtujemo odprtje nove ambulante, takrat naj bi velik delež teh pacientov predali novi zdravnici.«
»V tem smislu ambulante bolnikom predstavljajo dodaten naslov, na katerega se lahko obrnejo, kadar potrebujejo zdravniško pomoč. S stališča obremenitve družinskih zdravnikov pa nič ne rešujejo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju